Góraszka, czyli to co tygrysy lubią najbardziej ;-) Jako inżynierowi specjalności lotniczej wstyd jest się mi przyznać, że byłem w Góraszce po raz pierwszy. Impreza ta, która nie jest niczym innym jak jednym wielkim lotniczym piknikowaniem na stałe wpisała się w mój kalendarz. Idea wyjazdu pojawiła się w pracy, potem rozpoczęło się zbrojenie, bo przecież bez teleobiektywu się nie obejdzie ;-)  Zakupiłem stałogniskowego Tamrona 300mm w systemie Adaptall2, ponoć świetne szkło chociaż próżno szukać w sieci jakichkolwiek przykładowych zdjęć wykonanych tym obiektywem. Szkło manualne, zapewnie starsze niż ja, nazywane żartobliwie przeze mnie i znajomych "białym krukiem" ;-) Swoją drogą fajnie jest posiadać obiektyw, który baaardzo rzadko pojawia się na aukcjach internetowych, a który jednocześnie potrafi wyciągnąc z matrycy bardzo dużo..
Pierwszy dzień pikniku spędziłem na terenie pokazów, koledze udało się załatwić wejściówki na podest dla prasy i pofotografować z profesjonalistami. Szybko jednak okazało się, że są o wiele ciekawsze miejsca do focenia np.
lokalizacja na końcu pasa stratowego. Pogoda wręcz wyśmienita, słońce mocno dawało wszystkim w kość - niezbędne nakrycie głowy, na szczęscie było też zimne piwo.
Większość zdjęć jakie tu zobaczycie dotyczy grupy Red Bulla, która wykonała niesamowity show i akrobacje, na które szkoda było patrzeć przez obiektyw. Grupa ta powtarzała swój pokaz 3krotnie w ciągu dnia, ale za każdym razem robiła niesamowite wrażenie. Kilka zdjęc to starsze konstrukcje myśliwców jak Hawker Hurricane i Supermarine Spitfire.Goraszka Fafinski Pentax


Goraszka Fafinski PentaxGoraszka Fafinski PentaxGorszka 2010Gorszka 2010Photobucket

                                                                     

PhotobucketPhotobucketPhotobucketAir Picnic,Air Show,Goraszka,fafinski,photo,foto,pentax,Red BullPhotobucket
Air Picnic,Air Show,Goraszka,fafinski,photo,foto,pentax,Red Bull


Iskra, czyli całkowicie polska myśl inżynierska od projektu aż po wykonanie.

Photobucket


Name:

Komentarze: